Dovanojimo taisyklės

Terminai

Taisyklės – reiškia šį dokumentą bei informaciją, esančią Svetainės DUK (dažniausiai užduodami klausimai) skiltyje. 

Kuratorius – savanoris, kuris ir yra tarpininkas tarp dovanotojo ir stokojančiojo. Kuratorius yra atsakingas už stokojančių atranką, jų poreikių išgryninimą ir patalpinimą Aukokdaiktus.lt svetainėje,  kontaktą su dovanotoju aukojimoprocese. Kuratoriaus atsakomybė yra sklandžiai ir operatyviai organizuoti labdaros perdavimą. Kuratoriais gali būti socialinių įstaigų atstovai bei socialiniai darbuotojai, socialiniai pedagogai, asmenys, dirbantys su stokojančiaisiais.

Stokojantysis – pagalbos gavėjas, kurio poreikiai skelbiami Aukokdaiktus.lt. Jais gali būti juridiniai ir fiziniai asmenys (kategorijas rasite punkte „Pagalbos gavėjai”). 

Dovanotojas – pagalbos davėjas, Svetainės lankytojas, kuris Svetainėje radęs Stokojančiojo poreikį, jį patenkina, arba poreikio neradęs, užsregistruoja norimą dovanoti daiktą Aukokdaiktus.lt svetainėje. Dovanotoju gali būti tiek fizinis, tiek juridinis asmuo.

Pagalba – daiktas, kuris yra reikalingas Stokojantiesiems ir kuriuos kaip poreikius registruoja Aukokdaiktus.lt Kuratorius. Pagalbą Stokojantiesiems dovanoja Dovanotojai.

Dovanojimo taisyklės

Svetainės Lankytojai (potencialūs dovanotojai), norintys pasiūlyti savo daiktą ar paslaugą stokojantiems, gali naudotis Svetainės paieška tam, kad surastų, kuriems Aukokdaiktus.lt registruotiems Stokojantiesiems reikia būtent tokio daikto ar paslaugos.

Dovanotojas, paspausdamas mygtuką „Dovanoti“, patvirtina, kad turi galimybę jį neatlygintinai dovanoti, ir įsipareigoja:

  • Užtikrinti, kad dovanojamas daiktas yra tvarkingas, geros būklės, tinkamas ir paruoštas naudoti bei atitinka pasirinktą poreikį;
  • Susisiekti su Stokojančiojo Kuratoriumi;
  • Padėti Kuratoriui organizuoti dovanojamo daikto perdavimą Stokojančiajam;
  • Neradus atitinkančio poreikio, Dovanotojas turi galimybę registruoti dovanojamą daiktą Aukokdaiktus.lt platformoje, pateikdamas informaciją apie daiktą ir nurodydamas dovanojimo galiojimo terminą.